Arset Bodrum Kamera Sistemleri

Arset Bodrum Kamera Sistemleri

Evim, İş Yerim 7/24 Kamera Sistemleri ile Kayıtta. İstediğimde Bilgisayarımdan, Cep Telefonumdan İzleyebiliyorum. Sende Şimdi Bu Sisteme Sahip Olmak İçin Ara veya Ücretsiz Teklif Al Formunu Doldur!

Güvenlik Kamerası ( CCTV Kamera ) Nasıl Çalışır?

CCTV Kamera olarak adlandırdığımız güvenlik kameraları ip kamera, kızılötesi kamera, zoom kamera, speed dome  gibi çeşitlere sahiptir. Suçları önlemede, suçluları yakalamakta en büyük aktörlerdir. Peki güvenlik kamera çeşitleri nelerdir? Nasıl çalışırlar? Hangi özellikler görüntü kalitesinde etkilidir? Merak edilen tüm soruları Arset Güvenlik'in katkılarıyla sizler için cevapladık.

Hiç evinizden çıkarken aklınız geride kalıyor mu? Kapıyı kilitledikten sonra emin olamayıp tekrar kontrol ediyor musunuz? Park ettiğiniz arabanızın her an başına bir iş geleceğinden şüphe duyuyor musunuz? Biraz daha olaylara genel bakacak olursak, hayatta gittiğimiz her yerde mutlaka kamera kaydına alınıyoruz. Gittiğimiz alışveriş merkezlerinde, yollarda trafik kurallarının ihlal edilmesi durumunda daima kayıt altındayız. 

CCTV Kamera Nedir?

Çoklu kamera ile çekim yapılan yerlerde CCtv ( Close Circuit television ) adlı kapalı devre televizyon sistemi kullanılır. Yani nasıl bir yayın televizyonlarla birçok kişiye aktarılıyorsa; çoklu kameralar ile elde edilen görüntüler de bu durumun tersine tek bir bölgede toplanır. Sadece yetkili kişilerin görüntüleri izleme yetkisi vardır. Söz konusu bu sistemlerde kullanılan güvenlik kameralarına CCTV Kameralar denilmektedir. Dış mekana uygun, iç mekana uygun, hareket edebilen, zoom yapabilen, gece görüşü olan, kızılötesi özellikli, kablosuz veri aktarabilen kısacası farklı ihtiyaçlara özel olarak bir çok çeşidi bulunmaktadır. 

CCTV Monitörlerle ile görüntüler tek merkezden izlenebilmektedir.
 
Kutu kameralar görünüş olarak geleneksel güvenlik kamerası kapsamına girer. Değiştirilebilir lens imkanı sayesinde kullanımı son derece rahattır. Kutu kamera türleri, genellikle iç mekanda kullanılmaktadır, muhafazası ile dış mekanlarda da kullanılabilir. 

Güvenlik kameraları ile uzak bir konumdan birçok farklı sebeple canlı veya kayıt üzerinden neler olup bittiğini izleyebilirsiniz. Bir markette soygun anını izleyebilirsiniz. Spesifik bir örnek olarak 7/24 İstanbul'un trafiğine internet üzerinden kameralar sayesinde ulaşabilirsiniz. Metroda raylara düşen bir canlı durumunda kameralardan görüp hemen SCADA merkezinden müdahele edebilirsiniz. Kimi zaman anlık müdahele için kullanılır, kimi zaman suçluları caydırmak için kullanılır. 

Güvenlik Kamerası ( CCTV KAMERA) Genel Çalışma Prensibi

CCTV kameraların nasıl çalıştığından genel olarak bahsedecek olursak; kamerada görülen görüntülerin hepsi, birer ışık yansımasıdır. Yani bir nevi gözümüzün çalışma mantığı gibi bir sistem söz konusu. Görüntü ışığının kameraya ilk geçiş noktası mercektir. Mercek gelen ışıkları, sensörün üzerine toplamaya yarar. Gözümüzün merceği bozulduğunda nasıl dış çevremize odaklanamıyorsak aynısı güvenlik kameralarının merceği içinde geçerlidir. Eğer kalitesiz bir mercek kullanılırsa bazı ışıklar kaybolacaktır veya düzgün bir şekilde odaklanmayacaktır. Dolayısıyla kaliteli bir görüntü elde edilemeyecektir. Yalnızca cam ve plastik alaşımlı mercekler olmak üzere iki çeşit mercek bulunmaktadır. Cam mercekler kaliteli görüntü elde etmenizi sağlar.

Kameranın hangi özelliğinin baskın olmasını istiyorsanız uygun kameraya uygun lensler seçebilirsiniz. 

Mercekten geçen görüntü, odakta sensörün üzerine düşer. Bu noktada iki tip sensör bulunmaktadır; CCD ve CMOS sensörler. CCD sensörü, CMOS'a göre daha düşük ışık şiddetlerinde daha net görüntü almamızı sağlayabilen bir teknolojiye sahiptir. CMOS sensörü üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde onunda daha düşük ışık seviyesine çekilmesi başarılmıştır. Görüntü kalitesinin artması durumunda kameralarda CMOS tercih edilir. Çünkü o ebatta bir CCD üretimi zor ve maliyetlidir. Sensörden sonra kameranın kalitesini ve fiyatını da büyük ölçüde etkileyen DSP bulunur. Sensörle DSP arasında, AFE denilen bir arabirim elemanı bulunmaktadır. AFE, AFE açıklamasına toplanan analog sinyali DSP de işlenebilmesi için dijital sinyale çevirir. AFE'nin kalitesi ne kadar yüksek olursa kameranın maliyeti de o boyutta artmaktadır.

 Zoom Kameralar ile kutu kameralardan farklı olarak içinde bulunan çok hassas lens sayesinde yüksek ölçülerde zoomlama yapabilirsiniz. 

Son elemanımız DSP'nin görevi sinyal işleme yapmaktır. Çalışma koşullarının seçim durumları bulunmakdır. Eğer seçici davranılıp birçok özelliği içinde barındıran bir  DSP seçilirse bu kamera fiyatını da arttıracaktır.

Bu kriterleri sıralayacak olursak;
 

► BLC: Arka ışık dengeleme özelliği, 
► WDR: Işık ve gölge farklılıklarının çok olduğu alanlarda, ışık yoğunluğunu dinamik olarak ayarlanması özelliği,

► OSD: Kameranın menüsüne girmeyi sağlayan özelliği,

► HLM: Yüksek ışık şiddetlerinde maskeleme özelliği gibi seçeneklerdir. 


Tüm bu özellikler DSP tarafından sağlanmaktadır. Kamerada bu özelliklerin bulunması DSP'nin özelliğini ve fiyatını arttırır. DSP bu özelliklerin dışında görüntüyü işleyerek analog veya dijital olarak çıkış verir. Bundan sonraki katmanda bunu istereniz IP kamera (gelen analog sinyali DVS ile işleyip ethernet bağlantısı üzerinden yayın yapabilen kameralar), analog kamera veya HD-SDI kamera olarak kullanabilir.


IP Kameralara internete bağlı bir bilgisayar veya akıllı cep telefonlarıyla her yerden erişebilirsiniz. 

 

Haikon DS-7104NI-SL/W 4 Kanal Kablosuz NVR Network Kayıt Cihazı (wifi)
Haikon DS-7104NI-SN 4 Kanal Plastik Kasa NVR
Haikon DS-7104NI-SN/P 4 Kanal NVR
Haikon DS-7108NI-E1/V/W 8 Kanal Router Kablosuz NVR
Haikon DS-7108NI-SN 8 Kanal Plastik Kasa NVR
Haikon DS-7108NI-SN/P 8 Kanal Plastik Kasa NVR ( 8Poe)
Haikon DS-7604NI-E1 4 Kanal NVR Kayıt Cihazı
Haikon DS-7604NI-E1/4P 4 Kanal NVR Kayıt Cihazı (4 POE)
Haikon DS-7116HWI-SL 16 Kanal DVR Kayıt Cihazı
Haikon DS-7204HWI-HI 4 Kanal DVR Kayit Cihazı
Haikon DS-7208HWI-E2 8 Kanal DVR Kayit Cihazi
Haikon DS-7216HWI-E2 16 Kanal Hibrit DVR Kayıt Cihazı
Haikon DS-7204HGHI-E1 4 Kanal HD DVR Kayıt Cihazı
Haikon DS-7208HGHI-E1 8 Kanal HD-TVI 720P DVR Kayıt Cihazı
Haikon DS-7216HGHI-SH 16 Kanal HD-TVI 720P DVR Kayıt Cihazı
Haikon DS-2CD2032-I 3MP IP Kamera
Haikon DS-2CD2132-I 3MP IR Dome Kamera
Haikon DS-2CD2322WD-I 2MP EXIR Dome Kamera
Haikon DS-2AE5164-A Speed Dome PTZ Kamera
Haikon DS-2AE5168-A PTZ Kamera
Haikon DS-2AE7164-A PTZ Kamera
Haikon DS-2AE7168-A IR PTZ Kamera
Haikon DS-2AE7230TI-A 1080P PTZ Kamera
Hikvision Hd Kameralar
Haikon DS-2CE16C2T-IT3 HD IR Bullet Kamera
SCSI İP C-HFW1220S
SCSI NVR4101
Bu Kategorideki Benzer Ürünler
güvenlik kamera sistemi bodrum, kamera sistemleri bodrum, kamera teknik servis bodrum, kamera sistemleri fiyatları bodrum, bodrumda kameracı, kamera sistemi bodrum, kamera sistemleri yalıkavak, bodrum güvenlik sistemleri, kamera servisi bodrum, avenir kamera bodrum, neutron kamera bodrum, scsı kamera bodrum, samsung kamera bodrum, lg kamera sistemleri bodrum, kamera fiyatları bodrum, kamera sistemi kurulumu bodrum, turgutreiste kameracı, kamera izleme programı bodrum, kamera arıza servisi bodrum, uygun kamera sistemleri bodrum, kaliteli kamera sistemleri bodrum, güvenlik kamera ustası bodrum, güvenlik şirketi bodrum, kameracı bodrum, kamera keşifi bodrum, bodrum kamera fiyatları, yalıkavakta kamera sistemleri, yalıkavakta kameracı, kameracı yalıkavak, yalıkavak kamera, kamera yalıkavak, tuzlada kameracı, güvercinlikte kamera sistemleri, adabükünden kameracı, bodrum adabükü kamera sistemleri, milasta kameracı, güllükte kameracı, kameracı güllük, güvenlik sistemleri güllük, tuzlada güvenlik sistemleri servisi, tuzlada güvenlik servisi, tuzlada kamera servisi, bodrumda güvenlik firmaları, dahua kamera sistemi bodrum, dunlop kamera bodrum, hikon kamera bodrum, hikvision kamera bodrum, kablosuz kamera bodrum, kablosuz kamera sistemi bodrum, kamera fiyatları yalıkavak, kamera servisi yalıkavak, gümüşlükte kameracı, gümüşlükte kamera servisi, kamera sistemleri gümüşlük, kamera izleme programı indir, kamera sistemi bodrum arset, bodrumda en ucuz kamera sistemi satan arset, scsı bodrum, haıkon kamera fiyat listesi, beyceler alarm sistemi, bodrum kamera teknik servisi,
 
Copyright © 2018 - Bodrum Alarm, Bodrum Kamera ve Güvenlik Sistemleri
Bodrum Alarm, Bodrum Kamera ve Güvenlik Sistemleri
0.0639