Kablolu Alarm Sistemleri

Kablolu Alarm Sistemleri

Aradığın Hırsız Alarm Sistemleri Burada Sana Özel Avantajlı Fiyatları Kaçırmadan Teklif Al.

Hırsız Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır.

Evlerimizin, işyerlerimizin güvenliğini emanet ettiğimiz hırsız alarm sistemlerinin nasıl çalıştığı konusunda bilgiler vereceğiz. Öncelikle hırsız alarm sistemlerinin parçalarını tanımamız gereklidir bunun için öncelikle hırsız alarm sistemleri hakkında genel bir bilgiye sahip olduktan sonra hırsız alarm sistemlerinin nasıl çalıştığını daha detaylı anlamanız mümkün olacaktır.

Hırsız alarm sistemlerinin temel çalışma mantığı şu şekildedir. Algılama yapan sensörlerden gelen bilgilerin hırsız alarm paneli tarafından yorumlanarak, bunun bir alarm sinyali olduğu kanısına varıldığında alarm panelinin, sirenleri çaldırması, telefon ve alarm haber alma merkezlerine gerekli bilgilendirmeleri yapması mantığına dayanmaktadır. Bir alarm sisteminin temel algılama mantığı bu şekilde özetlenebilir. Biraz daha detaya girecek olursak sensörler algılamayı nasıl yapar ?

PIR dedektör yani hareket dedektörü, algılaması şu şekildedir. PIR dedektör baktığı yöndeki herhangi bir sıcak hareketli cismi algılar ve data çıkışı vererek alarm paneline algılama yaptığını belirtir. PIR dedektörler en çok kullanılan hırsız algılama dedektörlerinden biridir. Neredeyse bütün alarm sistemlerinde kullanılırlar. Alarm sistemlerindeki hatalı alarmların çoğunluğu PIR dedektörlerden kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı alarm sistemlerinde kaliteli PIR kullanmak çok önemlidir. 

Manyetik Kontak algılamayı şu şekilde yapar, Birbirinden ayrı 2 parçadan meydana gelen bu ürün kapı veya pencerelerde kullanılır. İki parça birbirine yakın iken bir algılama olmazken, iki parça birbirinden ayrıldığında hırsız alarm paneli tarafından alarm olarak algılanmaktadır.

Cam Kırılma Dedektörü algılaması ve çalışması ise dedektöre belli mesafedeki bir camın kırılması yada çizilmesi esnasında çıkan akustik sesin dedektör tarafından algılanması mantığına dayanır. 

Duman dedektörü, tipik bir yangın göstergesi olan dumanı algılayan bir cihazdır. Dumanı algıladığı an alarm paneline bir sinyal düşer.

Yine alarm sistemlerinde diğer algılama elemanları olan panik butonlar, para tuzakları, su baskın dedektörleri ve diğer algılayıcı sensörler buna benzer algılama yaparak bu durumu hırsız alarm paneline bildirmektedirler. Bu sayede bir alarm algılaması yapmak mümkün olmaktadır. Burada unutulmaması gereken hırsız alarm panelinin tek başına bir algılama yapmadığıdır. Asıl hırsız algılayan cihazlar dedektörlerdir.

Yukarıda açıkladığımız üzere alarm paneli dedektörlerden gelen uyarı ve programlandığı içeriğe göre alarm sirenlerini çaldırır, telefon arama modülü veya panelin telefon arama özelliği varsa ilgili telefonları arayarak bilgi verir. Yine alarm sistemi paneli bir alarm haber alma merkezine bağlanmışsa ilgili alarm haber alma merkezine bilgi verecektir.

Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın gerekliliği daha net anlaşılabilir.

Yangın algılama sistemleri, yürürlükteki yangından korunma yönetmeliklerine ve ilgili standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Binalarda farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek çok çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Günümüzdeki teknolojik yapılaşmada yüksek binalar, fabrikalar, iş merkezleri, hastaneler ve insanların yoğun olarak bulunduğu binalarda yangın algılama sistemleri ile diğer güvenlik ve kontrol sistemleri arasında entegrasyon ihtiyacı ve seviyesi her geçen gün artmaktadır.

Kablolu Alarm sistemlerinde bütün ürünlere kablo bağlantısı yapılmaktadır.

 

Paradox - SP4000 8 Zone, 1 Pgm, 2 Kısım Kontrol Paneli
Paradox - SP5500 10 Zone, 2 Pgm, 2 Kısım Kontrol Paneli
Paradox - SP6000 16 Zone, 2 Pgm, 2 Kısım Kontrol Paneli
Paradox - SP7000 32 Zone, 2 Pgm, 2 Kısım Kontrol Paneli
Paradox - SP 65 18 Zone, 3 Pgm, 2 Kısım Kontrol Paneli
476 Dedektör
Paradox - TM50 Dokunmatik Ekran Keypad (SP-MG-EVO-EVO HD) Serileriyle Uyumlu)
K37-DC
K32L
K32RF
K32+
Paradox - 476 PET Analog Single Optik PIR(18kg. Hayvan Bağışıklığı)
K636-DO
K636-DC
Paradox - DG75 Dual Element Digital Hareket Dedektörü (40kg. Hayvan Bağışıklığı)
Paradox - 460 Dikey ve Dar Açılı Hareket Dedektörü
Paradox - DG483 Dual Element Dijital Hareket Dedektörü
Paradox - DG55 Dual Element Dijital Hareket Dedektörü
Paradox - 525DM Mikrodalga ve Kızılötesi Dijital Anti-mask Hareket Dedektörü
Paradox - NV5 Dijital Optik Hareket Dedektörü (16 kg. Hayvan Bağışıklığı)
Paradox - NV35M Dış Ortam / İç Ortam Pencere ve Sürgülü Kapı Dual Detektör Anti-Masking ve Hayvan Bağışıklı
Paradox - 457 Dijital Cam Kırılma (Glass Break) Dedektörü
SCS - NB-138R Su Baskın Dedektörü
Paradox - 950 Darbe Sensörü
SCS - RS-119B Gaz Dedektörü
SCS - RS 110SL Panik İhbar Butonu
SCS - RS-GS020S Cam Kırılma Dedektörü
Pmc - MC-20W Standart Tip Beyaz-Kahverengi Manyetik Kontak
Pmc - MC-10F Gömme Tipi Beyaz-Kahverengi Manyetik Kontak
Paradox - VDMP3 Telefon Arama ve Sisteme Uzaktan Erişme Modülü
Paradox - VD710 Paradox Sesli Telefon Arama Cihazı
Paradox - PCS250 GPRS/GSM Kominikatör Modülü
KDT - PS-128H Dinamik Flaşörlü 128dB Harici Siren
KDT - PS-128S Sahte Siren
KDT - RS-LD95 Flaşörlü Dahili Siren
Crow Hırsız Alarm Seti
Bu Kategorideki Benzer Ürünler
bodrum alarm sistemleri, hırsız alarm sistemleri bodrum, alarm sistemleri fiyatları bodrum, hırsız alarm, muğla alarm sistemleri, türkiye alarm sistemleri, bodrum alarm servisi, kale bodrum, kale alarm bodrum, alarm sistemi fiyatları, ev alarm sistemi fiyatları, alarm sistemi fiyat listesi, iş yeri alarm sistemi fiyatları, alarm sistemi fiyat, alarm sistemleri nasıl çalışır, güvenlik alarm sistemi fiyatları, ıp alarm sistemi, hırsız alarm sistemi nasıl kurulur, alarm sistemi nasıl kurulur, alarm sistemi kurulumu, alarm sistemi telefonla açma kapama, alarm sistemini nasıl kurarım, paradox alarm sistemi fiyatları, crow alarm sistemi fiyatları, paradox alarm fiyat, paradox alarm fiyat listesi, paradox alarm kullanım kılavuzu, paradox alarm şifre değiştirme, crow alarm fiyatı, crow alarm sistemi fiyat listesi, crow alarm kullanım kılavuzu, crow alarm şifre değiştirme, paradox alarm kurulumu, paradox alarm bağlantısı şeması, paradox alarm reset, crow alarm kurulumu, crow alarm bağlantısı şeması, crow alarm reset, bodrum merkez alarm servisi, gümbet alarm sistemleri, milas alarm sistemleri, konacık alarm sistemleri, ortakent alarm sistemleri, turgutreis alarm sistemleri, yalıkavak alarm sistemleri, gölköy alarm sistemleri, göltürkbükü alarm sistemleri, gümüşlük alarm sistemleri, alarm nasıl susturulur, alarm aküsü değiştirme, alarm sistemi susmuyor, hırsız alarm sistemleri pdf, hırsız alarm sistemleri devresi malzemesi, hırsız alarm sistemleri nedir, bodrumda alarmcı, alarm haber alma bodrum, pradox alarm seti bodrum, alarm sistemleri teknik servis bodrum, paradox teknik servis bodrum, crow teknik servis bodrum, hırsız alarm seti bodrum, alarm sireni devre dışı bırakma bodrum, hırsız alarm sistemleri fiyatları bodrum, alarm şifre değiştirme bodrum, paradox alarm burada, paradox alarm sistemi yedek parçaları burada, paradox alarm teknik servisi burada, tuzlada alarm servisi, tuzlada alarmcı, güllükte alarmcı, güllükte alarm servisi, güvercinlikte alarm servisi, güvercinlikte alarm sistemleri, adabükünde alarmcı, alarm servisi adabükü, profesyonel alarm sistemi bodrum,
 
Copyright © 2018 - Bodrum Alarm, Bodrum Kamera ve Güvenlik Sistemleri
Bodrum Alarm, Bodrum Kamera ve Güvenlik Sistemleri
0.0445